Sermayesiz İş Fikirleri

1
45

Sermayesiz iş arayanların özelliklede bu makalemizi okumalarını tavsiye ediyorum. Sermayesiz iş nasıl kurulur.

Lider “emlakçılar” arasına girebilmek elinizde…

Halk arasındaki söylemiyle “Emlakçı açmak” bugünlerde sıkça akıllara gelen bir iş fikri olmaya başladı. Peki sektöre “emlakçılar” gözüyle bakarsak nasıl bir tablo ile karşılaşırız. Sektörde söz sahibi “emlakçılardan” hangileri bayilik fırsatları sunuyor. Biraz sonra “emlakçı açmak” ve “emlakçılar” gözüyle sektörün nabzını tutmaya çalışacağız.

Gayrimenkul – emlakçılık sektörünün giderek büyüdüğü ve profesyonel çalışan firma ve emlakçıların adedinin daha da arttığı bu dönemde “çok az bir sermaye” ile, içersinde bir çok emlak portföyünü barındıran bir gayrimenkul danışmanı olmak çok cazip bir az sermayeli iş düşüncesine benziyor.

Bu yazımızda yalnızca 50 TL gibi az bir sermaye ya da “sermayesiz” diyebileceğimiz bir oran ile baştan ek iş gibi gözükse de elinde binlerce kiralık ve satılık emlak ilanı sahip olan bir gayrimenkul firmasının temsilciliğini almanın ve sayılı “emlakçılar” arasında olmanın gerçekte “ek işten” öte “düşük sermaye” ile büyük kazançlar elde edebileceğiniz bir gelir modeli olup olmadığını inceleyecek ve gelir ve gider hesabını yapacağız.

İlk yatırım maliyeti

Temsilcilik ücreti – 50 TL
Ofis kiralama – kiramız 1.500 TL olsun. Ofisimizin emlakçılar çarşısı gibi bir muhitte olmasına lüzum yok. İşlek bir nokta olması emlakçılık amacıyla yeterli. Giriş maliyetimiz = 1.500 TL + 3.000 TL depozito = 4.500 TL
Ofis mobilya ve dekorasyon – emlakçılar amacıyla olmazsa olmazlar. 1 adet bilgisayar + yazıcı + fotoğraf makinası = 1.500 TL, büro mobilyaları ve dekorasyon = 4.500 TL
İş yeri açma ile alakalı müracaat ve giderler – 1.500 TL
Emlakçılar odasına kayıt masrafları – 500 TL
İk yatırım maliyeti : 11.050 TL

Aylık gelirler

Kiralama gelirleri – Ayda ortalama 700 TL’ lik emlaklarda 7 adet kiralarsanız = 4.900 TL
Satış gelirleri – Ayda ortalama 150.000 TL’lik emlaklarda 1 adet satarsanız (pazarlıklar sonucu) = 6.000 TL
Aylık gelir : 10.900 TL

Aylık giderler

Ofis kirası = 1.500 TL
Ofis giderleri = 1.000 TL
Personel gideri = 1.250 TL
Tahmin edilemeyen giderler = 1.000 TL
Aylık gider : 4.750 TL

“Sermayesiz iş fikirleri” kategorisine koyabileceğimiz bu emlakçılık iş fikrinin “aylık ortalam kar seviyesi = 6.150 TL”

Eğer 3 günde 1 adet ev kiralayabilirseniz ki bu emlakçılar amacıyla gerçekte zor değil, aylık geliriniz 2.000 TL seviyesinde artabilir. İlk aylarda bu olası değil gibi gözüksede işe ısındıkça, “sermayesiz iş fikrimiz” ile çok daha ciddi gelirler elde edebilirsiniz.
Dilerseniz numune olarak verdiğimiz ve emlakçılar arasındaki mühim konuma sahip firmanın “sermayesiz iş fikri” ile bok kazanç vaadettiği satırlara göz atıp sözü “Kaçmaz Emlak” yöneticilerine bırakalım ve koşullarını öğrenelim.

En “az sermaye” ile yapılacak, en risksiz ve en kârlı ticaret, emlakçılıktır. Kazançlı emlakçılar arasındaki yerinizi alın.

Yılda en az 120.000 dolar kazanabilirsiniz,tabii kaçmaz emlak konseptiyle çalışırsanız…

“Ayinesi iştir bireyin lafa bakılmaz” Biz Laf değil, iş yapıyoruz. Türkiye’nin en süratli ve en istikrarlı büyüyen emlak zinciriyiz. Kaynak:alexa.com ):

Kârlı bir iş olan emlakçılığa modern teknolojiye ve donanıma sahip reklam kuvveti ve müşteri potansiyeli yüksek, yerel çaplı bir emlak firmasının temsilciliği ile profesyonel ve donanımlı başlamak, süratli ve net başarı getirir. Türkiye´de en kazançlı ve en hesaplı temsilcilik, Kaçmaz Emlak temsilciliğidir; çünkü Türkiye´nin İnternet´te, ziyaretçisi ve müşteri adedi en çok olan emlak firması, Kaçmaz Emlak olmasına rağmen, temsilcilik veren başka firmalar gibi binlerce dolar katılım ücreti almıyor, aylık satışınızdan pay almıyor, ayda 300-500 dolar aidat almıyor; ilaveten Türkiye´de şimdilik hiç bir emlak firmasının sahip olmadığı bir çevrimiçi emlak otomasyon programını temsilcilerine sunuyor. Böyle bir hizmet, ne Türkiye´de ne de dünyada yoktur. Böyle bir hizmeti yalnız Kaçmaz Emlak vermektedir.

Sayın temsilci adayımız, görüldüğü gibi çok eşi benzeri olmayan bir temsilcilik alabilmektasınız. Kaçmaz Emlak günde 10.000 ziyaretçisi ile Türkiye´nin internet´te ziyaretçisi ve müşterisi en çok olan emlak firmasıdır. Kaynak: uluslar arası hit ölçer kurumlar. Dolayısıyla çok doğru bir tercih yapmaktasınız, çünkü sıradan bir temsilcilik almıyorsunuz bu amaçla sizi kutluyoruz.

Temsilcilerimize verdiğimiz hizmetler: internet tabanlı çevrimiçi emlak otomasyon programı, internet sitesi, ayda 50 adet SMS, reklam, eğitim ve portföy paylaşımı dahil aylık yalnızca 50 TL. Sistem kullanım ücreti alınmaktadır.

Hedefimiz bütün il ve ilçelerimizde 1.500 adet emlak temsilciliği ile Türkiye´nin en büyük emlak zincirini oluşturmaktır. Bu dev Projede yerinizi alın. KAÇMAZ EMLAK

İnternette ki reytingimiz: 24.05.2009 > Trafik: 252.051 > Pagerank: 4/10 bu değerlere ulaşan başka bir zincir emlak firması Yoktur .Emlakçılar arasındaki yerimizi sayılarla kanıtlıyoruz.5 ay ileri reytingimiz: 24.03.2010 >Trafik: 150,008 > Pagerank : 4/10 Not: Trafik adedinin giderek düşmesi, yükseldiğimizi ve daha çok reyting (hit) aldığımızı göstermektedir. İnternette ne kadar şeffaf ve ne kadar kuvvetli olduğumuzu, bilimsel verilerle kanıtlıyoruz, safsatayla değil…!

“Rızkın onda dokuzu ticarettedir.” ( Hazreti Muhammed)

“Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.” (Bernard Shaw)

Aday bürote bulunması lüzumen vasıta ve gereçler:
Aday büroin iki bölmeli olması koşul değil, fakat tavsiye ederiz.
Emlakçılar amacıyla olmazsa olmaz, en az 2 adet masa, telefon ve ADSL hattı olmasını tavsiye ederiz.
Bilgisayar, faks, resim tarayıcı, fotokopi, yazıcı ve fotoğraf makinesi olmasını tavsiye ederiz.
Aday büroin zemin katta olması koşul değil, fakat 1.katta olacaksa o vakit cadde üstü olmasını tavsiye ederiz.
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderdiğinizde, e-postanıza bir aday kodu gönderilecektir. Tabela, kartvizit, satılık ve kiralık afişlerinizi bu formata göre yaptıracaksınız.

ŞİRKETLER İÇİN : Mevcut ya da yeni kuracağınız şirketinizin alçakta istenilen belgelerini bize gönderiniz.

Şirket Ana Sözleşme Nüshası
Ticaret Odası Sicil Gazetesi
Noterden İmza Sirküleri
4´er Adet Resim
Kira Kontratı
Vergi Levhası Fotokopisi
Ortakların Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Ortakların İkametgah Senedi
Ortakların Nüfus Cüzdanı Sureti
Ortakların Cumhuriyet Savcılığından Sabıka Kaydı
Ofisin İçeride ve Dışarıdan çekilmiş fotoğrafları

ŞAHISLAR İÇİN : Mevcut ya da yeni kuracağınız kişi firmanızın alçakta istenilen belghelerini bize gönderiniz
4 Adet Resim
Kira Kontratı
Vergi Levhası Fotokopisi
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Noter den İmza Beyannamesi
İkametgah Senedi
Nüfus Cüzdanı Sureti
Cumhuriyet Savcılığından Sabıka kaydı
Ofisin İçinden ve Dışından çekilmiş Fotoğraflar
Adres:
Kaçmaz Emlak İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kartal Caddesi 2/1 Yakacık Kartal /İstanbul
Telefon: 0216 475 07 36 PBX Faks : 0216 451 71 54 PBX kacmaz@kacmazemlak.com

Krizde “markalı emlak büroi” nasıl açılır?

Emlak zincirleri ve emlakçılar küresel kriz ardından “franchise” sunarak büyümek isterken; kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları içersinde “kurumsal emlakçılık” ciddi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Emlak zincirlerinin yöneticileri ve emlakçılar, “Son dönemlerde, bilhassa beyaz yakalı olarak tabir edilen eğitimli işkuvveti ve şirketlerde üst seviye yöneticilik tecrübesi olanlar kendi işlerini kurmaya yöneldi” şeklinde değerlendirmede bulunuyorlar.
“Hedefimiz 1500 büroya ulaşmak”
İstanbul Yakacık odaklı aşağı yukarı 20 yıllik emlakçı olan AZİZ KAÇMAZ´ ın kurduğu KAÇMAZ EMLAK ise 1.5 yılde 47 büro adedi ile enteresan bir büyüme hikayesine sahip… Aynı vakitte Genel Müdür olan Aziz Kaçmaz ´kriz döneminde, kendi işini kurmak isteyenler emlak zincirlerini tercih ediyor. İşini kaybetmiş, sahip olunan işini yürütemeyen ve bir arayış içersinde olanlar az sermaye ile oluşturulan bir iş oduğu amacıyla emlakçılığı tercih ediyor´ diyor. Aziz Kaçmaz “biz giriş ücreti almıyoruz. Aylık 50 lira aidat alıyoruz.şu an 402 müracaat degerlendirme adımında 1.5 yılde 47 temsilcilik aldık. Gayemiz kısa süredeTürkiyenin degil, dünyanın sayılı emlk zinciri olmaktır. Bu amaç ugruna giriş aidatı bile almıyoruz. 1 – 1.5 yıl içersinde 40 – 50 temsilci alabilmek büyük iş. Hedefimiz 1500 büroya ulaşmak” şeklinde bildirimde bulunuyor…
Hürriyet Emlak Dergisi 21.sayı Mayıs 2009 ( 2009 mayıs’ta röportaj yapıldığında 47 temsilcimiz vardı, bugün 77 temsilcimiz var, yani her geçtiğimiz gün büyüyoruz.)

1 Yorum

 1. Merhaba ,
  Yazınıza biraz ek yapayım. Çünkü oldukça eksik ve yanlış.
  Emlakçılık yapmak için sertifika almalısınız. Hem bilgi hemde yasal zorunluluk olduğu için.
  1500TL’ye ofisi Ankara gibi bir yerde Sincan’ın arka sokağında tutabilirsiniz .
  Aylık 7 tane kiralık veremezsiniz , bu büyük bir balondur. satışında hiç bir zaman garantisi yoktur.
  O bahsedilen kiralık ve satılıkları müşterilere duyurmak için kullanacağız site üyeliklerinin tanesi 6.000TL’den başlar. Kullanacağız extra özellikler cabası . Ayrıca bu bahsettiğiniz yerlere uçarak gidemeyeceğiniz alacağınız araç , yakıt ve diğer masraflar yanında bonus. Birde reklam ve afiş çalışmaları için extra ödemeler hariç.

  İnternetteki bir çok sitede emlakçılığı bu kadar kolay ve masrafsız gösterildiği için Hergün yeni emlakçılar açılmakta, diğerleri kapanmakta. Buda sektörü güvensiz hale getirmektedir. Bu konuda yeterince tecrübeye sahip olmadan , yada gerekli eğitimleri almadan hangi işe girerseniz girin BA TAR SI NIZ.

  Ayrıca bilerek yada bilmeyerek reklamını koyduğunuz firma bu kadar kazanıyorsa size neden bayilik versin ? Hemde 50 TL gibi bir ücrete. Bu bahsedilen tamamen hayal ürünü ve gerçeği yansıtmıyor. Konu ile ilgili sorular olursa seve seve cevaplarım. Altı üstü 17 yıldır sektördeyim . Az buçuk bir şeyler öğrendim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here