Su Bayiliği Nasıl Alınır?

0
34

Damacana su bayiliği, düşük sermaye gerektirmesi ve yatırılan sermayeye göre iyi bir kazanç sağlaması nedeniyle pek çok şahıs amacıyla yeni bir iş kısmı durumuna gelmiştir. Son senesinin en karlı işlerinden biri olarak anılmaya başlanan damacana su sektörü, talebin de yükselmesi ile süratle büyümekte ve her geçtiğimiz gün yeni bayilikler açılmaktadır.

Su Bayiliği Nasıl Alınır

Her işte bulunduğu gibi su bayiliğinde de işin yapıldığı bölgenin kriterleri kazanç civarını mühim ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle, su bayiliği alabilmek amacıyla girişimde bulunmadan evvelce bayiliğin açılacağı bölümde ciddi bir saha incelemesi yapılarak satış potansiyeli belirlenmelidir. Genellikle iş merkezleri, okul gibi toplu satış uygulanabilecek yerlerin çok olmasına ilgi edilmelidir.

Su Bayiliği İçin Neler Gereklidir?

Damacana su bayisi açmak amacıyla, ülke çapında bayilikler yolu ile dağıtım yapan çok sayıdaki su markasından biri tercih edilebilir. Bu sayede yapılacak yatırım miktarı düşecek ve markanın hazır müşteri portföyünden ve tanıtım olanaklarından yararlanmak da olası olacaktır.

Hangi markadan bayilik alınmak istendiğine karar verirken, piyasada yer edinmiş markaların bayilik şartlarının araştırılması yararlı olacaktır. Bayilik amacıyla belirli bir miktarda ödeme talep eden markalar, bunun dışında bayilik amacıyla kullanılacak iş yerine dair birtakım kriterler de belirlemekte ve bayilik talebinde belirleme edilen şahıslardan bu kriterlerin karşılanmasını istemektedirler.

Her ticari faaliyette bulunduğu gibi su bayiliği açmak amacıyla de şirket kurmak ve vergi mükellefi olarak zorunlulukları yerine getirmek gerekmektedir.

Su Bayiliği Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Su bayiliği açmak isteyen şahıslar ilk olarak bayiliğini alacakları markanın bayilik şartlarını iyi araştırmalı ve ona göre bağlantıya geçmelidirler.
  • Bayiliğin açılması fikir edinilen bölümde iyi bir saha incelemesi yapılmalı; rekabetin yoğun olmadığı bölgeler tercih edilmelidir. Bu sayede pazarlama giderlerini düşürmek de olası olabilecektir.
  • Damacana su dağıtımı hedefiyle kullanılacak aracın iş potansiyeline göre seçilmesi, lüks, çok yakıt tüketen araçlardan kaçınılması işletme maliyetlerinin düşürülmesinde etkili olacağı gibi dağıtım süratini da arttıracaktır.
  • Bölgede belirleme edilen içme suyu kullanımı yüksek yerlerin belirleme edilmesi ve indirimli toplu satış anlaşmaları yapılarak dağıtım ağının genişletilmesi işin süratle büyümesinde etkili olacaktır.
  • Yeni müşterilere damacana su teslimatı yapılırken yine ulaşabilmelerini basitleştirmek üzere üstünde etkileşim verilerinin varbulunduğu magnet, anahtarlık gibi ufak armağanlar bırakılarak müşteri sürekliliği sağlanmalıdır.
  • İnternet kullanımınin yaygınlaşmasıyla beraber şahıslar lüzumsinim duydukları verilere ulaşmak amacıyla işletmelerin internet sitelerine bakmaktadırlar. Kurulacak bir internet sitesi, işletmeye ciddiyet ve prestij sağlayacağı gibi, yeni müşteriler kazanmak amacıyla de etkili bir yol olacaktır.

Farklı ürün tiplerinde bulunduğu gibi damacana su satışının da bir kısmı çevrimiçi satışa kaymıştır. Bu her geçtiğimiz gün de artmaktadır. Bayi açarken bu gelişmeyi de göz önünde bulundurmanız da yarar var. Eğer su bayi açmayı düşündüğünüz etraf yoğun çalışan kesimin yaşadığı ya da genç nüfusun çok bulunduğu bir bölgeyse çevrimiçi su dağıtım ağlarını araştırmalısınız. Hali hazırda sahip olunan su satış programları ya da yemeksepeti gibi programların, işletmenizin satış rakamlarını ve bilinirliğini arttırmasına büyük katkısı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here